אימון אישי לזוגיות

אימון אישי לזוגיות

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אין ספור שירים, סיפורים  וסרטים נעשו על זוגיות ואהבה, ואין ספק שזה אחד הנושאים העיקריים שמעסיקים את האנושות. זה אחד הסיפורים העתיקים ביותר, ובהחלט גם מהמורכבים והמסובכים שבהם…

יש בנו את הצורך הטבוע הזה להיות בקשר, לחלקינו יותר מאחרים, ועם כל הטוב שזוגיות יכולה להביא לחיינו הדרך אליה ולתחזק אותה טומנת הרבה קשיים.

אנחנו חיים בחברה שמצד אחד, מצפה מאיתנו להיות בזוגיות בשלב כלשהו, להתחתן ולהביא ילדים, אך לעיתים גם יכולה לגרום לנו להרגיש שאנחנו לא בסדר אם זה לא עובד לנו או אם סטינו מהמסלול.

 אכזבות של העבר נצרבות במוחנו, פחדים, ודפוסי התנהגות חוזרים על עצמם ותוקעים אותנו, יחד עם הכמיהה האמיתית לקשר ואהבה.

הרבה מאיתנו רוצות ורוצים זוגיות, אך לא מודעים או מוכנים להבין את הסיבות שמונעות זאת מאיתנו.

כולם יכולים לעבור תקופות קשות בנושא הזוגיות שבהן אנו מתמודדים לבד, אך ישנם רגעים שחשים כי עזרה חיצונית יכולה לסייע, להאיר נקודות כואבות ולצאת לדרך חדשה והשגת יעדים – בצורת אימון אישי לזוגיות.

מה זה אימון אישי לזוגיות?

תפקידו של מאמן לזוגיות, בדומה למאמנים בתחומים אחרים, הוא לעזור למתאמן או המתאמנת להגדיר את מערכת היעדים והערכים החשובים להם.

לזהות את החסמים המעכבים או מונעים התקדמות לעבר המטרה, והעיקר – לבנות תוכנית עבודה ברת ביצוע ולהוציאה לפועל, תוך כדי הטמעת הרגלים חדשים והגשמת מטרות אישיות.

תהליך אימון אישי לזוגיות מתבסס על הידיעה כי המתאמן הוא אדם שלם ובעל יכולות, שבתוך תוכו יודע מה הכי נכון עבורו. תפקידו של המאמן הוא להאיר זוויות שונות, לחזק יוזמה וחתירה מסודרת להגשמת החזון החלומות והשאיפות של המתאמן.

להעצים את החוזקות, היכולות והכישורים האישיים של המתאמן תוך שימוש במגוון כלים אימוניים, ויצירת מרחב בטוח המאפשר שינוי.

למי מתאים קואצ'ינג לזוגיות

קואצ'ינג או אימון אישי לזוגיות יכול להתאים ל:

  • רווקים ורווקות שרוצים בזוגיות, שנמאס להם לצאת לאינספור דייטים, נמאס להם מהלחץ הפנימי והחיצוני, מהעצות, מהמבטים, ומהשידוכים.
  • גברים ונשים שחוו פרידה כואבת ורוצים להשלים איתה ולהמשיך הלאה.
  • לצעירים אשר טרם חוו מערכת יחסים משמעותית ורוצים להתגבר על מחסומים של חוסר ביטחון ולפרוץ את גבולותיהם.
  • לגרושים/ות או אלמנות/ים שמעוניינים להמשיך לפרק חדש, לנסות להתגבר על טעויות העבר ולהיפתח להזדמנויות וחוויות חדשות.

למעשה אימון אישי לזוגיות יכול להתאים לכל מי שחווה קושי כלשהו או רוצה להתגבר על חסמים ופחדים ביחס לעולם הזוגיות והאהבה, ומעוניין לקבל עזרה בכך. מי שמוכן לעבור דרך של הכרה עצמית, להתוודע לדפוסים ורגשות ולרצות לעבור שינוי ולהגיע ליעדים חדשים של קבלה, זוגיות ואהבה.

אימון לאהבה וזוגיות

בשביל להגיע לזוגיות טובה, קודם כל נדרש להכיר את עצמנו. הרי אנחנו למעשה מביאים את המטענים ודפוסי הפעילות שלנו למערכות היחסים שלנו, את הפחדים, הרצונות ומה שמרכיב אותנו.

אפשר להסתכל על המציאות החיצונית כלמעשה השתקפות של איך שאנחנו תופסים את העולם, ואנחנו נוטים למשוך לעצמנו מצבים ומערכות יחסים אשר משקפים את הפחדים, האמונות המעכבות ותבניות האהבה שקיימים בנו, גם אם אנחנו לא מודעים אליהם.

במהלך אימון אישי לזוגיות  אורית גולן משתמשת בטכניקות אימון שונות, כגון פוקוסינג, צורת התמקדות והקשבה לגוף במקום למיינד, מתוך ההבנה כי הגוף והנפש קשורים ורגשות שאינם באים לביטוי במודעות יכולים להגיע דרך הגוף, נלמד איך לזהות ולעבוד איתם.

אורית גולן מאמנת אישית לזוגיות

באימון אישי לזוגיות נעבוד על לגלות מה הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו, ומהם הפחדים אשר מנהלים אותנו?

האם אנחנו מזינים את תחושת השיתוק וחוסר האונים, ואיך ניתן לזהות את הפחד, להסתכל עליו בעיניים ולהתמודד איתו.

האם אנחנו מאמינים שבאמת יש שם את האחד או האחת בשבילנו, שזה עדיין אפשרי, ושמגיע לנו לחוות אהבה וקשר אמיתי.

בתהליך אימון אישי לזוגיות אנחנו יחד מבררים היכן קיים רצון לשנות את המציאות החיצונית, כשהמפתח הוא ההבנה של תפיסת המציאות שלנו, בעקבותיה אנחנו משפיעים על הסביבה שלנו.  מטרתו של האימון האישי היא לצמצם את הפער שבין המצוי לרצוי, תוך עבודה ממוקדת ותחומה בזמן, עם דגש חזק מאד על הנעה לפעולה.

מאמרים נוספים

מאמנת אישית
אימון אישי

מאמנת אישית

אימון אישי הוא למעשה תהליך של שותפות בין מאמנת אישית ומתאמן או מתאמנת. תהליך קצר יחסית של 12 פגישות, המתמקד בעיקר בהווה ובעתיד. תהליך קצר

אימון אישי לחיים
אימון אישי

אימון אישי לחיים

אימון אישי לחיים אימון אישי הוא תהליך ממוקד ומהיר אשר מאפשר למתאמן/ת לבנות תכנית פעולה אפקטיבית, תוך הקשבה לערכים, למשאבים ולחשיבה האישית (התפיסה הסובייקטיבית), בשילוב

פנו אלי לפרטים

השאירו פרטים ואשלח לכם טיפים נוספים

גלילה למעלה
דילוג לתוכן